Kahve

Türk Kahvesinin Tarihi ve Faydaları Nelerdir?

turk-kahvesi

İlk Türk kahvesi 3. Yüzyıl da Etiyopyalı bir keçi çobanı bulmuştur. Keçi çobanın ismi Khaldi’ dir. Khaldi keçilerin kırmızı çekirdekleri yiyince keçilerin çocuklar gibi enerjisinin yüksek olduğunu görmüştür. Ve böylelikle kahveyi keşfetmiştir.

Türk Kahvesi Günde kaç bardak içilmeli?

Günde 2 kahve fincanı kahve içmek birçok kanser türünde %30 oranında azaltmaktadır. Kanser türleri olarak bağırsak kanseri, kolon kanseri ve kalın bağırsak kanseri olarak adlandırabiliriz. Kafein zihinsel ve nöral aktiviteleri güçlendirir. Günlük rutin işlerinizde enerjinizi 2’ye katlayacak kahve ile gününüzü kurtarabilirsiniz.

Türk Kahvesini İçtikten Sonra Ne olur?

Türk kahvesini içtikten sonra vücutta anında bazı etkileşimler başlar. İlk olarak tüm vücutta enerji akışını hissetmeye başlarsınız. Bu enerjinin bitişini çocuklarda ortalama 3-4 saat içinde, yetişkinler de ise ortalama 5-7 saat arasında enerji düşüşü hissedilir. İlk paragrafta verdiğimiz bilgi günlük 2 fincan türk kahvesi içmek faydalıdır. Fakat günlük 5-6 bardak türk kahvesi içmek ise önerilmemektedir. Çünkü fazla tüketim de mide problemi ve uykusuzluk baş gösterecektir. Ayrıca bunun yanında yüksek tansiyon ve hiper tansiyon problemleri olacaktır.

Türk Kahvesinin Faydaları

Yemek yedikten sonra içilen türk kahvesi sindirimi kolaylaştıracaktır. Türk kahvesinin şekersiz içilmesi ise mide ağrıların da ve kilo kaybında yardımcı olacaktır. Türk kahvesi içmek hafıza güçlendirir, enerji almanıza yardımcı olmaktadır. Günlük hayatta üşengeç olan insanların bu derdini ortadan kaldıracaktır. Türk kahvesinin düşünme yetisine birçok konuda yardımcı olmaktadır.

Şairler, yazarlar, ressamlar, sanat eseri üreten kişiler işlerine başlamadan önce bir fincan kahve tüketmektedir. Söylenen bilgilere göre Ünlü “Şair Eşref” yazılarını yazmadan önce 2 kahve fincanı kahve tüketmektedir.

Tüketim için önerilen 2 kahve fincanı kahve tüketiminin herhangi bir yan etkisi ve zararı olmadığını görüyoruz. Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmemektedir. Bir fincan kahvenin için de ortama 50 mg kafein bulunmaktadır. Ve bu 50 mg kafein vücuttan çok kolay bir şekilde atılmaktadır. Kafeinin beyine yolladığı uyarıcı sinyaller ile daha açık hale gelmektedir ve vücuttaki enerji oranını artırmaktadır.

10 Madde ile Türk Kahvesinin Faydaları

  1. Enerji artırır ve bununla birlikte sizi sosyalleştirir.
  2. %50 oranın da siroz riskini azaltmaktadır.
  3. Depresyona karşı sizi korur.
  4. %40 oranın da pankreas riskini azaltır.
  5. Kolay bir şekilde nefes almanızı sağlar.
  6. Kadınlar da göğüs kanseri riskinizi azaltır.
  7. Günde 3 fincan kahve içmek astım hastalığı riskinin azaltır.
  8. Vücut ağrılarına karşı %40 oranında etkilidir.
  9. Parkinson ve Diyabet (1,2) gibi rahatsızlıkların azalmasını sağlar.
  10. Kalp ritminizi düzenler.

Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır. Sevdiklerinizle kahve içmeyi unutmayın. Kahve çeşitlerini detaylı olarak incelemek için https://caykahvepazari.com/urun-kategori/turk-kahvesi/ ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir