Kahve

Günde 1 fincan Filtre Kahve İçmenin Faydaları?

filtre-kahve

Filtre kahve ilk olarak Alman Melitta Bentz tarafından 1908 yılından keşfedilmiştir. Kahvenin tarihsel sürecine bakıldığı taktirde geç kalınmış bir buluş diyebiliriz. Filtre kahve genel olarak vücuttaki antioksidan ve birçok besin ihtiyacını karşılıyor diyebiliriz. Makalemizin ilerleyen bölümlerin de filtre kahvenin vücuda ne gibi faydalarının olduğunu detaylı olarak anlayacaksınız.

1 Fincan Filtre Kahvenin Vücuda Etkisi

1 bardak filtre kahvenin tüketimi vücutta yorgunluğu alır ve daha az yorgunluk ile rutin işlerini yapabileceğinizi temin etmektedir. Enerjik hissetmenizin sebebi ise filtre kahve de bulunan kafeinin etkisinden dolayıdır.

Filtre kahvede bulunan kafeinin kana karışma hızına bağlı olarak enerji atması sağlanmaktadır. Kafein ilk olarak kanınıza karışır ve daha sonra beyninize ulaşmaktadır. Beyinde ise adenozin adı verilen nörotransmitterileri bloke etmeye başlar. Vücuttaki dopamin oranı artacağından dolayı hafıza güçlenmesi, modunuzun yükselmesi, enerjinizin artması, uyarıları daha ani reaksiyonlar vermeniz gibi birçok beyinsel fonksiyonun artmasına sebep olacaktır.

Yağ Yıkımını Hızlandırır

Filtre kahvenin içinde bulunan kafein vücuttaki birçok yağ türünü yakmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte kilo vermenize yardımcı olacaktır. Yapılan birçok araştırmanın filtre kahvenin içinde bulunan kafeinin metabolizmayı %11 ile %3 oranın artırdığının açıklar niteler cinsindedir.

Kahvenin içinde bulunan kafein vücuttaki hemen hemen tüm sinir hücrelerini uyararak yağların erimesi yani yıkımının sağlamasını emretmektedir. Vücuda girmiş olan kafein adrenalin seviyesini artıracağı için enerjinizi artıracaktır.

Günlük Kalori İhtiyacınıza Yardımcı Olur

Filtre kahvenin yüksek oranda antioksidan içermesi nedeni ile diyet yapan kişiler ve kahvaltı yapamayan kişiler için tam bir besin kaynağı deposudur. Sabah kahvaltılarında kalori ihtiyacını karşıladıktan sonra metabolizma hızlandırmak için filtre kahve içimi önerilmektedir.

Karaciğer Yağlanmasını Önler

Filtre kahvenin birçok şeye faydası olduğu gibi karaciğere de faydaları bulunmaktadır. Günde 4 adet içmekte olan bir insanın siroz olma olasılığı %55 oranın da azalmaktadır. Siroz hastalığı ise genel olarak karaciğerde hepatit ve yağlanma ile ortaya çıkan bir hastalık türüdür.

Filtre kahve Alzheimer hastalığında da etkili bir rol almaktadır. Alzheimer hastalığı olma genel yaş aralığı 65 yaş ve üzeri insanlar da görülmektedir. Alzheimer engellemek için yaşlılara düzenli spor ve beyin egzersizi yapmaları önerilmektedir. Filtre kahve tüketiminin yaşlılarda Alzheimer etkisini %70 oranında azalttığı ön görülmektedir.

Sizde Filtre Kahve almak istiyorsanız https://caykahvepazari.com/urun-kategori/filtre-kahve/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir